راهکارهایی برای تمیز کردن کابینت های چوبی

راهکارهایی برای تمیز کردن کابینت های چوبی، تمیز کردن کابینت چوبی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، زیرا کابینت چوبی از جمله تجهیزاتی است که همواره در معرض آلودگی و ذرات چربی ناشی از طبخ غذا قرار می گیرد و همواره باید تمیز شود تا ظاهر زیبای خود را حفظ کرده و محلی برای رشد باکتری فراهم نکند. در این نوشته قصد داریم راهکارهای کاربردی را بدین منظور به شما معرفی کنیم تا به راحتی آلودگی های سطحی و عمقی کابینت های چوبی را پاک نموده و یک آشپزخانه تمیز و زیبا داشته باشید. این راهکارها و پیشنهادات به شرح زیر می باشند. با ما همراه باشید.

راهکارهای تمیز کردن کابینت چوبی

  • محلول سرکه و آب

سرکه از جمله موادی است که برای از بین بردن چربی ها مورد استفاده قرار می گیرد. به منظور تمیز کردن کابینت چوبی آشپزخانه می توانید به میزان مساوی سرکه و آب گرم را با یکدیگر مخلوط کنید و آن را بر روی یک دستمال نخی اسپری نمایید. همچنین اگر میزان آلودگی سطحی بالاست می توانید مقداری مایع ظرفشویی به محلول اضافه کرده و با خیالی راحت سطح چوب را تمیز کنید.

  • مخلوط وازلین و لیمو ترش

این مخلوط به پاک کردن لکه های سرسخت کمک می کند. شما می توانید کمی وازلین را با آب لیمو ترش ترکیب نموده و با یک برس بر روی لکه ها بمالید. پس از چند دقیقه با یک دستمال تمیز لکه ها را به آسانی پاک کنید.

  • جوش شیرین

به منظور پاک کردن ذرات چربی می توانید جوش شیرین، آب و روغن گیاهی را با هم ترکیب کنید و خمیر حاصل از این مواد را با یک مسواک نرم روی سطح کابینت بکشید. سپس آن را با دستمال مرطوب پاک نموده و خشک کنید. البته لازم به ذکر است اگر کابینت شما از نوع خاصی از چوب ساخته شده باید دستورالعمل هایی که سازنده به شما پیشنهاد می دهد را اعمال کنید.

  • بخار آب

استفاده از دستگاه بخارشوی یکی از بهترین و آسان ترین روش های زدودن لکه از روی سطوح چوبی است. این دستگاه ها با فشار بخار آب می توانند لکه ها را را پاک کنند و کابینت را همانند روز اول تمیز و براق نمایند.

  • روغن زیتون و پودر سنگ جلا

پودر سنگ جلا متریالی مخصوص برای پاک کردن چوب است که سطح آن را تمیز و براق می کند. ترکیب این ماده با روغن زیتون ترکیبی ایده آل برای تمیزکاری کابینت چوبی فراهم می نماید، این ترکیب را بر روی دستمال بریزید و تا زمانی که لکه پاک شود آن را بر روی سطح بکشید.

  • سرکه و نمک

این محلول را بر روی لکه های سرسخت بمالید و پس از چند دقیقه با استفاده از یک دستمال آن را تمیز کنید. این محلول برای زدودن لکه های چربی، فوق العاده است.

  • روغن گردو طبیعی

برای تمیز کردن کابینت چوبی می توانید روغن گردو طبیعی را بر روی سطح چوب بکشید. این روغن علاوه بر تمیز کردن سطح، می تواند خراشیدگی های سطحی چوب را پر کند و آن ها را از بین ببرد.

  • سس مایونز

با استفاده از سس مایونز می توان خط و خطوط های کابینت های چوبی قدیمی را از بین برد و ظاهری نو و زیبا به آن بخشید. کافی است سس را بر روی سطح مورد نظر بمالید و چند ساعت منتظر بمالید. سپس آن را با یک پارچه تمیز، به خوبی پاک کنید.