در ساخت کابینت چوبی از چه چوب هایی استفاده می شود

در ساخت کابینت چوبی از چه چوب هایی استفاده می شود، مهم ترین خصوصیت چوب، این است که از رنگ زیبایی برخوردار بوده و طیف های مختلف رنگ را در بر می گیرد. آن چه که چوب را از دیگر گزینه ها متمایز می کند، بافت طبیعی آن می باشد که بسیاری از افراد را به استفاده از آن ترغیب می کند. برای ساخت کابینت چوبی از درختان مختلفی می توان استفاده کرد که هرکدام ویژگی ها و مزایای خاص خود را دارند. با ما همراه باشید تا بیشتر با آنها آشنا شوید. 

انواع چوب های مورد استفاده در ساخت کابینت

همان طور که می دانید چوب انواع مختلفی دارد و انتخاب نمونه ای مناسب از آن ها برای ساخت کابینت نکته مهمی است که باید به آن توجه شود. چوب درخت بلوط، کاج، افرا، درخت گیلاس و درخت گردو از جمله چوب هایی هستند که می توان در ساخت کابینت از آن ها استفاده کرد.

  • چوب درخت بلوط

از مزیت های استفاده از چوب درخت بلوط برای ساخت کابینت می توان به دوام و طول عمر بالای آن ها اشاره کرد. این چوب از ظاهر زیبایی برخوردار بوده و در رنگ های مختلف مانند سفید و قرمز قابل دسترسی می باشد. چوب بلوط قرمز از بهترین چوب هایی است که در ساخت کابینت مورد استفاده قرار می گیرد. چوب بلوط قیمت مناسبی داشته و بسیار زیبا و درخشان می باشد.

  • چوب درخت کاج

اگر به دنبال خرید کابینت چوبی با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد ما انتخاب نمونه ای است که از چوب درخت کاج در آن استفاده شده باشد. اما به یاد داشته باشید که این چوب نرم بوده و به راحتی خم می شود و دارای گره های زیادی می باشد. از این رو به نگهداری زیادی احتیاج دارد.

  • چوب درخت افرا

چوب درخت افرا از مقاومت بالایی برخوردار بوده و دارای زیبایی طبیعی و فوق العاده ای می باشد. چوب افرا رگه رگه بوده، بافتی ریز، یکنواخت و پایه رنگی روشن ثابتی دارد. بنابراین اگر به دنبال کابینتی یکدست برای آشپزخانه مدرن خود می گردید، چوب درخت افرا می تواند گزینه مناسبی باشد.

  • چوب درخت گیلاس

چوب درخت گیلاس از محبوبیت زیادی در بین افراد برخوردار بوده و زیبایی خاصی دارد. این چوب طول عمر و دوام بالایی دارد و نمونه ای از گرانقیمت ترین انواع چوب به شمار می رود. وزن چوب درخت گیلاس زیاد است و تراکم بالایی دارد. دقت کنید که این کابینت ها را در معرض نور خورشید قرار ندهید، زیرا پس از گذشت زمان امکان تغییر رنگ در آن ها وجود دارد.

  • چوب درخت گردو

چوب درخت گردو ویژگی هایی مشابهی با درخت گیلاس دارد. چوب درخت گردو از رنگ های متنوعی برخوردار بوده و انتخاب آن باید مطابق با سایر المان ها صورت گیرد. چوب درخت گردو زیبا، بادوام، متراکم و با رگه هایی کاملا واضح می باشد.

  • چوب درخت توسکا

چوب توسکا دارای گره های کوچک و بزرگ فراوانی می باشد که زیبایی منحصربفردی را به آن می بخشد. رنگ این نوع چوب قهوه ای روشن متمایل به قرمز می باشد که پس از ساخت به عنوان کابینت، بسیار جذاب و خاص به نظر می رسد.