آشنایی با انواع کابینت های چوبی و نکاتی که به هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم

آشنایی با انواع کابینت های چوبی و نکاتی که به هنگام خرید باید به آنها توجه کنیم، از مهم ترین ویژگی های چوب می می توان به قابلیت رنگ خوردگی آن ها اشاره کرد. به علاوه بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای نمونه طبیعی از متریال های شبیه چوب مانند ترموفویل و لمینت استفاده کنند. آن چه که باعث محبوبیت این متریال در میان افراد شده است، ظاهر و بافت طبیعی آن می باشد. کابینت های چوبی را می توان در سه دسته کابیت های چوبی یک پنلی، چوبی سبک سنتی و کابینت چوبی سبک معاصر و مدرن تقسیم بندی کرد. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع کابینت های چوبی، نکاتی که قبل از خرید باید به آنها توجه کنیم و ... آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انواع کابینت چوبی

  • کابینت های چوبی یک پنلی

درب این کابینت ها دارای یک پنل می باشد که اطراف آن را فریم پوشنده است. به این کابینت ها اصولا بائو یا پاسار می گویند. برای کابینت های بائو معمولا از رنگ طبیعی چوب، رنگ سفید و رنگ طوسی استفاده می شود. از این نوع کابینت ها برای سبک های سنتی و معاصر استفاده می شود.

  • کابینت های چوبی سبک سنتی

کابینت های سنتی جزئیات فراوانی دارند و دارای تاج و ستون زیادی می باشند. درب های قاب دار و توکار، دارای دستگیره های وینتیج و رنگ های طبیعی چوب می باشند. از این مدل کابینت اصولا در سبک های کلاسیک و قدیمی استفاده می شود.

  • کابینت های چوبی سبک معاصر و مدرن

کابینت های چوبی علاوه بر سبک سنتی، در سبک مدرن نیز ساخته می شوند. این کابینت ها دارای دربی فلت و فاقد جزئیات می باشند و یراق آلات ساده ای بر روی آن ها نصب می گردد. این سبک کابینت معمولا در آشپزخانه های مدرن یا کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از خرید کابینت چوبی، چه نکاتی را باید بدانید؟

یکی از نکاتی که در هنگام خرید کابینت های چوبی باید نسبت به آن آگاهی داشت، چگونگی ایجاد تعادل بین سبک طراحی و استفاده از کابینت های چوبی می باشد. اگرچه بسیاری شرکت های تولید کننده از چوب طبیعی برای ساخت کابینت استفاده می کنند، اما بهتر است در هنگام انتخاب کابینت از نمونه هایی که دارای روکش های طبیعی بوده، استفاده نمایید.

همچنین توجه داشته باشید کابینت چوبی در تمام مراحل ساخت به درستی پرداخت شده باشد. در این صورت با کم ترین مشکل در استفاده از این کابینت های زیبا مواجه خواهید شد.

عوامل موثر بر قیمت کابینت چوبی

قیمت کابینت چوبی به عوامل زیادی بستگی دارد از جمله جنس چوب، ابعاد و متراز مورد استفاده، نوع طراحی، جنس و کیفیت یراق آلات، میزان جزئیات و کنده کاری ها، تعداد قفسه ها و دستمزد و هزینه های نصب و اجرا.

مراکز خرید کابینت چوبی در تهران و اصفهان

  • تهران

مراکز بسیار زیادی در شهر تهران وجود دارند که با مراجعه به آن ها می توانید کابینت چوبی مورد نظر خود را سفارش و خریداری نمایید. خیابان هایی چون ستارخان، بنی هاشم و شهدا از جمله خیابان های مهم برای خرید کابینت چوبی محسوب می شوند. همچنین در تهرانپارس می توانید برای سفارش کابینت چوبی به خیابان جشنواره مراجعه فرمایید.

  • اصفهان

در اصفهان نیز مراکز و فروشگاه هایی برای خرید کابینت چوبی وجود دارد که از جمله می توانید به خیابان بعثت، خیابان هاتف، خیابان ابن سینا، خیابان هشت بهشت غربی بین چهارراه گلزار و ملک و خیابان امام خمینی، مراجعه فرمایید.