آشنایی با انواع قفل های کمدی از نظر کاربرد آنها

آشنایی با انواع قفل های کمدی از نظر کاربرد آنها، قفل کمدی نسل جدیدی از تکنولوژی قفل سازی به حساب می آید که بدون نباز به کلید های فیزیکی عمل می کند و از طریق وارد کردن رمز عبور، کارت کشیدن یا چنین مواردی، قفل باز می شود. همه این کار ها به شکل دیجیتال انجام شده و تنها خود کاربر امکان باز نمودن کمد خویش را دارد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع قفل های کمدی آشنا کنیم. قفل های کمدی را براساس کاربردشان می تواند دسته بندی کرد که عبارتند از: قفل های استخری، قفل های الکترونیکی کمد هتلی و قفل های الکترونیکی کمد باشگاهی. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد این قفل ها با شما صحبت کنیم.

به غیر از موارد ذکر شده نوعی سیستم قفل کنترل دسترسی الکترونیکی هم وجود دارد که از طریق شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) کار می‌کند و نصب و به کارگیری آن بسیار آسان است. این مدل از قفل های الکترونیکی با همه سیستم های کنترل دسترسی فرق داشته و برای استفاده در کلیه اماکن تجاری مناسب می باشد. استفاده از این قفل ها به این شکل است که کاربر با استفاده از یک مچ ‌بند یا تگ رمزگذاری می‌ شود و شخص با نزدیک شدن به کمد می‌تواند درب کمد را باز کند. در واقع این سیستم مثل فناوری بارکد عمل می کند.

انواع قفل های کمدی از لحاظ کاربرد:

  • قفل استخری:

 قفل استخری، نوعی قفل دیجیتال و تخصصی به حساب می آید. در حال حاضر استفاده از این قفل ها در همه استخر های مدرن یکی از ملزومات به حساب می آید. در زمان های قبل برای کمد های استخر ها از قفل های مکانیکی ساده استفاده می شده است اما در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی، کمک بسیاری به صاحبان استخر ها و سهولت استفاده مشتریان نموده است.

  • قفل الکترونیکی کمد هتلی:

استفاده از این قفل ها در هتل ها هم امر رایجی به حساب می آید. زیرا استفاده از کارت برای باز کردن درب ها خیلی بهتر از کلید های مکانیکی ساده می باشد. گفتنی است با استفاده از این قفل ها، مدیران هتل ها به راحتی می توانند بر ورود و خروج افراد نظارت داشته باشند.

  • قفل الکترونیکی کمد باشگاهی:

این قفل ها هم همچون قفل های استخری در باشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند و برای باز کردن آن ها هم نیز از کارت یا رمز عبور استفاده می شود. از ویژگی های این قفل ها داشتن قابلیت ذخیره صد ها رمز عبور می باشد.