تقسیم بندی لوله های مسی براساس جنس و کاربرد آنها

تقسیم بندی لوله های مسی براساس جنس و کاربرد آنها، در این مقاله قصد داریم به دو دسته بندی لوله های مسی، دسته بندی آنها براساس جنس و کاربرد آنها بپردازیم. همچنین در آخر مقاله برخی از معایب این نوع لوله ها را ذکر کرده ایم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: تقسیم بندی لوله های مسی براساس جنس و کاربرد آنها

دسته بندی لوله های مسی براساس سایز آنها

یکی از لوله‌های پُراستفاده در صنعت لوله‌سازی، لوله مسی است که زیرمجموعه‌ی لوله استیل می‌باشد. فلز مس، یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی 29 است که ویژگی‌هایی مثل انعطاف‌پذیری، رسانایی حرارتی و الکتریکی بسیار بالا دارد و رنگ آن تقریباً قرمز رنگ است. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع لوله های مسی و نحوه دسته بندی آنها آشنا کنیم.

ادامه مطلب: دسته بندی لوله های مسی براساس سایز آنها

آشنایی با روش های بیان سایز لوله و معرفی 7 فاکتور معرفی لوله

همه ما می دانیم که سایز لوله، متداول ترین روش برای معرفی و سفارش یک لوله است. مطمئنا شما هم به یادگیری درباره مشخصات لوله و تفاوت قطر خارجی و ضخامت یک لوله علاقه مندید. در این مقاله قصد داریم شما را با فاکتورهای معرفی لوله آشنا و فاکتور سایز لوله را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

ادامه مطلب: آشنایی با روش های بیان سایز لوله و معرفی 7 فاکتور معرفی لوله

آشنایی با استانداردهای ابعادی لوله، روش های بیان ضخامت و طول لوله

ضخامت و طول لوله، جزو 7 فاکتور اصلی برای معرفی لوله ها هستند. با ما همراه باشید تا شما را روش های بیان این دو فاکتور اصلی لوله ها آشنا کنیم. همچنین در این مقاله، به بررسی استانداردهای مربوط به ابعاد و اندازه لوله نیز پرداخته شده است.

ادامه مطلب: آشنایی با استانداردهای ابعادی لوله، روش های بیان ضخامت و طول لوله

جعبه دنده خودکار یا گیربکس اتوماتیک خودرو

جعبه دنده خودکار یا گیربکس اتوماتیک خودرو، همانطور که می دانید جعبه دنده ها به دو صورت جعبه دنده دستی و اتوماتیک در خودروها نصب و استفاده می شوند. فرق اساسی این دو جعبه دنده در کلاچ است، گیربکس دستی دارای پدال کلاچ و گیربکس اتوماتیک فاقد پدال کلاچ است. در ادامه قصد داریم به بررسی دقیق تر گیربکس های اتوماتیک بپردازیم.

ادامه مطلب: جعبه دنده خودکار یا گیربکس اتوماتیک خودرو