آشنایی با انواع دستگاه های چندکاره نجاری

آشنایی با انواع دستگاه های چندکاره نجاری، دستگاه‌‌ چندکاره نجاری که به آن ماشین ادغام هم می‌گویند، بیشتر مورد علاقه‌ی گروهی از نجاران است که فضای کافی برای خرید تمامی دستگاه‌های اصلی نجاری را ندارند. 

ادامه مطلب: آشنایی با انواع دستگاه های چندکاره نجاری

تیغ اره شیار زن چیست، چه انواعی دارد و برای استفاده از آن به چه نکاتی باید توجه کرد

تیغ اره شیار زن چیست، چه انواعی دارد و برای استفاده از آن به چه نکاتی باید توجه کرد، در بسیاری از کارهای نجاری به شیار یا فاق پله نیاز داریم. این برش‌ها در گذشته با ابزار دستی مانند مغار و رنده ایجاد می‌شد اما امروزه با پیشرفت محصولات نجاری و ابزارهای برقی دیگر از مغار و رنده برای ایجاد شیار و فاق پله‌ای استفاده نمی‌کنند. راه مدرن و پیشرفته برای بریدن این اتصالات استفاده از تیغ شیار زن روی اره میزی و اره رادیال یا بازویی است.

ادامه مطلب: تیغ اره شیار زن چیست، چه انواعی دارد و برای استفاده از آن به چه نکاتی باید توجه کرد

آشنایی با انواع سنباده از نظر جنس دانه

آشنایی با انواع سنباده از نظر جنس دانه، اگر تا به حال با چوب کار کرده باشید، حتما با فرآیند سنباده زدن چوب بعد از برش، قبل از رنگ‌آمیزی و بین لایه‌های رنگ آشنا هستید. شاید همه خیال کنند که سنباده زدن کار ساده‌ای باشد و انتخاب و خرید آن را هرکسی می‌تواند انجام دهد اما کافی است سری به ابزارفروشی بزنید تا انواع و اقسام مختلف سنباده با درجات بسیار متنوع آن حسابی گیج‌تان کند. با ما همراه باشید تا شما را با انواع سنباده از نظر جنس دانه آشنا کنیم. همچنین در ادامه به بررسی انواع سنباده های دستی پرداخته ایم.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع سنباده از نظر جنس دانه

آشنایی با انواع سنباده برقی

آشنایی با انواع سنباده برقی، از سنباده به طرق مختلفی می‌توان استفاده کرد: می توانید یک ورقه سنباده را به اندازه کف دست تا کنید و بعد از این که زبری آن از بین رفت از سمت دیگر آن استفاده کنید. اگر هم باید سطوح زیادی را سنباده بزنید بهتر است از یکی از ابزارهای سنباده‌زنی استفاده کنید. حتی در صورت استفاده از ابزارهای سنباده‌زنی، همچنان باید با انواع سنباده و درجات سختی آن آشنا باشیم. در این مقاله به بررسی انواع سنباده های برقی خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب: آشنایی با انواع سنباده برقی

بررسی انواع زبری سنباده و موارد مصرف هر یک از آنها

بررسی انواع زبری سنباده و موارد مصرف هر یک از آنها، استفاده از سنباده نامناسب آسیب‌های جبران‌ناپذیری را به چوب وارد می‌کند. با ما همراه باشید تا در ادامه با انواع سنباده و درجات مختلف آن آشنا شوید.

ادامه مطلب: بررسی انواع زبری سنباده و موارد مصرف هر یک از آنها