چسب سیلیکون؛ بهترین چسب برای نصب آینه به MDF
چسب سیلیکون؛ بهترین چسب برای نصب آینه به MDF

چسب سیلیکون؛ بهترین چسب برای نصب آینه به MDF، آینه‌ها یکی از المان‌های جان بخش به دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف هستند، به‌ویژه وقتی که با متریال‌های طبیعی مانند چوب یا ام دی اف ترکیب می‌شوند. نصب آینه روی MDF دیوارکوب‌ها، درب کمدها و قاب‌های کنسول، زیبایی خاصی به فضا می‌بخشد؛ البته به شرطی که با دردسرهای چسباندن آینه به ‌ام دی اف درگیر نباشیم! 

یکی از مشکلاتی که طراحان دکوراسیون زمان استفاده از این دو المان در کنار هم با آن درگیر هستند، نچسبیدن آینه به MDF یا آسیب دیدن پوشش پشت آینه است. با توجه به اهمیت این موضوع برای دکوراسیون کارها، تصمیم گرفتیم در این مطلب به معرفی بهترین چسب برای چسباندن آینه به‌ ام دی اف و روش صحیح انجام این کار بپردازیم.

بهترین روش برای چسباندن آینه روی چوب استفاده از پروفیل آلومینیومی با قابلیت چسباندن محکم است. این پروفیل ها علاوه بر اینکه به آینه استحکام می دهند، باعث جلوگیری از ورود رطوبت و گرد و غبار به داخل فضای بین آینه و چوب می شوند.

اهمیت جنس چسب برای چسباندن آینه به MDF

چسب‌های بسیاری برای چسباندن آینه وجود دارد که همگی به آیینه میچسبند، ولی با توجه به جنس پوشش پشت آینه، ما نمی‌توانیم از هر چسبی برای آن استفاده کنیم. پشت آینه با موادی پوشیده شده (نقره و جیوه) که به ترکیبات شیمیایی داخل چسب‌ها حساس است و دچار آسیب و خوردگی می‌شود. 

اگر چسب آینه نامناسب باشد، پوشش پشت آینه را می‌سوزاند و آینه دیگر آن زیبایی و شفافیت سابق را نخواهد داشت. گاهی اوقات یک اشتباه ساده در انتخاب چسب، آینه‌ای زیبا و گران قیمت را برای همیشه خراب کرده و ما را متضرر می‌کند. بنابراین خیلی مهم است از چسبی استفاده کنیم که با جیوه پشت آینه وارد واکنش نشود، یا به آینه چه در لحظه چسبیدن و چه در طولانی مدت، آسیب نرساند.

چسب سیلیکون؛ بهترین چسب برای نصب آینه

چسب سیلیکون یکی از انواع چسب‌های صنعتی است، که بر پایه مواد شیمیایی آلی پلیمری ساخته شده و برای درزبندی و آب‌بندی استفاده می‌شود. این محصول مقاومت بسیار خوبی نسبت به رطوبت و هوا دارد. همچنین به‌دلیل حالت ژله‌ای که دارد، برای استفاده در مصارفی مانند پر کردن درزها و شکاف‌ها و آب‌بندی منافذ گزینه‌ای عالی است. 

این محصول در مواردی که دو سطح نیاز به اتصال محکم و قوی دارند، دقیقاً مانند آینه و ام دی اف استفاده می‌شود. از ویژگی‌های دیگر این چسب می‌توان به مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و رطوبت، مقاومت به حرارت، مقاومت به اشعه فرابنفش و مقاومت به صدا اشاره کرد.