برای دوربین های مداربسته خانگی چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟
برای دوربین های مداربسته خانگی چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟

برای دوربین های مداربسته خانگی چه تجهیزاتی مورد نیاز است؟، نصب دوربین مداربسته از جمله فناوری‌هایی است که در چند سال اخیر جهت دور کردن مزاحمین و سارقین از محل کسب و سکونت، رواج پیدا کرده است. ما در این مطلب به بررسی تجهیزاتی که برای نصب دوربین مداربسته خانگی نیازداریم می پردازیم. مهم ترین تجهیزاتی که برای نصب این دوربین ها نیاز دارید عبارتند از: دستگاه ضبط تصویر، هارد دیسک، منبع تغذیه، کابل و نمایشگر تصویر. با ما همراه باشید تا بیشتر با این تجهیزات آشنا شوید.

تجهیزات مورد نیاز دوربین مداربسته خانگی

برای به کار انداختن یک سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه علاوه بر دوربین به وسایل دیگری جهت دریافت تصاویر و ضبط، نگهداری و مشاهده آن نیاز داریم.

دستگاه ضبط تصاویر

همان‌طور که پیش از این گفتیم در سیستم دوربین مداربسته آنالوگ وظیفه ضبط تصاویر بر عهده دستگاهی به نام DVR است. چنین دستگاهی در دوربین مداربسته تحت شبکه NVR نامیده می‌شود. مهم‌ترین تفاوت این دو دستگاه در نحوه انتقال اطلاعات به آن‌هاست. در DVR سیگنال‌ها از طریق کابل معمولی منتقل می‌شود ولی در NVR، انتقال تصاویر با کابل تحت شبکه انجام می‌شود. دستگاه NVR از DVR گران‌تر است.

حفظ و نگهداری دستگاه ضبط تصویر بسیار مهم است. آن را باید در مکانی دور از چشم همگان قرار داد تا کسی نتواند آن را مخدوش کند یا به سرقت ببرد.

هارد دیسک

یک سیستم امنیتی مداربسته برای اینکه کار خود را به درستی انجام دهد، به صورت پیوسته باید روشن باشد و اطلاعات را ذخیره کند. از این رو به یک هارد دیسک با ظرفیت بالا برای ذخیره تصاویر دریافتی نیاز است.

منبع تغذیه

برق ۲۲۰ ولت AC شهری برای دوربین مداربسته مناسب نیست. به همین خاطر به یک منبع تغذیه نیاز دارید تا برق شهری را به برق ۱۲ ولت DC مورد نیاز دوربین‌ها تبدیل کند. در دوربین مداربسته آی‌پی آداپتوری جهت این تبدیل ولتاژ درون دستگاه NVR قرار دارد.

کابل

در سیستم آنالوگ از کابل کواکسیال و BNC و در سیستم تحت شبکه از کابل شبکه برای اتصال بین دوربین و دستگاه ضبط تصویر (DVR یا NVR) استفاده می‌شود. هم‌چنین برای انتقال برق از منبع تغذیه به دوربین‌ها نیز کابل برق نیاز است.

نمایشگر تصویر

برای اینکه بتوانید تصاویری را که دوربین‌‌ها دریافت می‌کنند مشاهده کنید و بر آن‌ها نظارت داشته باشید، احتیاج به یک نمایشگر دارید. این نمایشگر می‌تواند مانیتور رایانه، تلویزیون، صفحه گوشی موبایل و تبلت یا هر صفحه نمایش دیگری باشد. بسته به تعداد و نوع دوربین‌ها و کیفیت تصاویر باید نمایشگر مناسب خود را انتخاب کنید.